RPC Endpoint Regional Details
| Region | fsn-hz |
|---|---|
| EndpointID: | 625d81c37447e36c |
| Name | Gearbox Ethereum Mainnet 2 |
| Bundle | mainnet |
| URL | https://eth-mainnet.g.alchemy.com/v2/k10urz5p6fNXirNZsWoUcRc_8xPrxmvw |
| Protocol | ethereum_v1 |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 30 seconds |
| Query Interval Meta | 300 seconds |
| Config Updated At | Fri, 28 Feb 2025 05:34:31 UTC |
| Chain | Ethereum Mainnet / chain_id: 1 |
|---|
| Client Name | Reth |
|---|---|
| Current Version | 1.10.2 |
| Latest Version | 2.2.0 |
| Released At | Thu, 30 Apr 2026 08:06:01 GMT |
Current Status
| Success | ✅ |
|---|---|
| Report Created At | |
| Report Created At | 1779566059471 |
| Report Created Ago | 1m ago |
| Latest Block* | 25160191 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.08 / 0.08 |
| S/block (avg./ref.)* | 12.26 / 12 |
| Client Version* | reth/v1.10.2-8e3b5e6/x86_64-unknown-linux-gnu |
| ChainId* | 1 |
| Is Syncing* | false |
* - the latest successfully reported value
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At | Sent Back Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ✅ | 25160191 | 1779566039 | 0x7a1a...9e0a15 | 7640 | Sat, 23 May 2026 19:54:19 UTC | 1m ago |
| ✅ | 25160189 | 1779566015 | 0x6dab...c6d12f | 7207 | Sat, 23 May 2026 19:53:49 UTC | 1m 31s ago |
| ✅ | 25160186 | 1779565979 | 0xe732...9209a2 | 5794 | Sat, 23 May 2026 19:53:17 UTC | 2m 2s ago |
| ✅ | 25160184 | 1779565955 | 0x9afe...cc215a | 6584 | Sat, 23 May 2026 19:52:48 UTC | 2m 31s ago |
| ✅ | 25160181 | 1779565919 | 0x2773...361027 | 167 | Sat, 23 May 2026 19:52:11 UTC | 3m 8s ago |
| ✅ | 25160179 | 1779565895 | 0x1c31...5afb19 | 6054 | Sat, 23 May 2026 19:51:47 UTC | 3m 32s ago |
| ✅ | 25160176 | 1779565859 | 0x282e...2cfc34 | 92 | Sat, 23 May 2026 19:51:11 UTC | 4m 8s ago |
| ✅ | 25160174 | 1779565835 | 0x0a0c...8c58e6 | 7639 | Sat, 23 May 2026 19:50:49 UTC | 4m 30s ago |
| ✅ | 25160173 | 1779565823 | 0x0aa0...7915a5 | 522 | Sat, 23 May 2026 19:50:28 UTC | 4m 51s ago |
| ❌ | E205: Request Timeout | 7650 | Sat, 23 May 2026 19:50:17 UTC | 5m 2s ago | ||
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 1m ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779566059471 |
| Reported At | |
| Number | 25160191 |
| Hash | 0x7a1a...9e0a15 |
| Timestamp | 1779566039 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.08 / 0.08 |
| S/block (avg./ref.)* | 12.26 / 12 |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 5m 2s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779565817618 |
| Reported At | |
| Message | E205: Request Timeout |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Chain ID | 1 | 32s ago |
| Client Version | reth/v1.10.2-8e3b5e6/x86_64-unknown-linux-gnu | 9m 47s ago |
| Is Syncing | false | 13s ago |
| Peer Count | ||
| Exposed Accounts | Count: 0 | 13s ago |
| DNS | A: 3, AAAA: 0, CNAME: 26, NS: 2 | 4m 51s ago |
| TLS/SSL | US, Let's Encrypt, R12, 0cb108...c3b1e6 | 19m 30s ago |
| Response Headers | 1 headers | 1h 19m 54s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| ChainId | E205: Request Timeout | 5m 27s ago |
| Client Version | E205: Request Timeout | 5m 21s ago |
| Is Syncing | E205: Request Timeout | 5m 1s ago |
| Peer Count | E205: Request Timeout | 18s ago |
| Exposed Accounts | E205: Request Timeout | 9m 54s ago |
| DNS | ||
| TLS/SSL | E234: TLS Handshake Failed | 15h 52m 44s ago |
| Response Headers | E221: Response Timeout | 4m 57s ago |

