RPC Endpoint Details
| EndpointID: | e45f86404d3ec67e |
|---|---|
| Name | Fantom Subgraph \#2 |
| Bundle | fantom |
| URL | https://gateway-arbitrum.network.thegraph.com/api/69161e1b3d98c04eaac0159a71bed889/subgraphs/id/HyhMfT7gehNHMBmFiExqeg3pDtop9UikjvBPfAXT3b21 |
| Protocol | subgraph |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 120 seconds |
| Query Interval Meta | 900 seconds |
| Config Updated At | Thu, 10 Apr 2025 16:44:38 UTC |
Current Status (Aggregated)
| Status | ❌ ERROR |
|---|---|
| Message | E221: Protocol Error(s): |
| Reported At | |
| Reported At | 1779564698929 |
| Reported Ago | 1m 11s ago |
| Latest Block* | 111308441 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.99 / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | 1.01 / N/A |
| Agreement | 3 of 3 ❌ |
* - the latest successfully reported value
RPC Node Status
Latest Node Status Changes
| When | Timestamp | Ago | Duration | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Tue, 10 Jun 2025 14:09:51 UTC | 1749564591084 | 347d 5h 22m 58s ago | 612h 54m 9s | UP | ERROR |
| Fri, 16 May 2025 01:15:41 UTC | 1747358141783 | 1y 7d 18h 17m 8s ago | 1m 59s | ERROR | UP |
| Fri, 16 May 2025 01:13:41 UTC | 1747358021877 | 1y 7d 18h 19m 8s ago | 414h 51m 15s | UP | ERROR |
| Mon, 28 Apr 2025 18:22:26 UTC | 1745864546687 | 1y 25d 1h 10m 23s ago | 32m | ERROR | UP |
| Mon, 28 Apr 2025 17:50:26 UTC | 1745862626516 | 1y 25d 1h 42m 23s ago | 5m 59s | UP | ERROR |
| Mon, 28 Apr 2025 17:44:26 UTC | 1745862266686 | 1y 25d 1h 48m 23s ago | 6m | ERROR | UP |
| Mon, 28 Apr 2025 17:38:26 UTC | 1745861906502 | 1y 25d 1h 54m 23s ago | 432h 47m 46s | UP | ERROR |
| Thu, 10 Apr 2025 16:50:40 UTC | 1744303840267 | 1y 43d 2h 42m 9s ago | 5m 56s | INSUFFICIENT_DATA | UP |
| Thu, 10 Apr 2025 16:44:43 UTC | 1744303483961 | 1y 43d 2h 48m 6s ago | ∞ | INSUFFICIENT_DATA |
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Status | Number | Timestamp | Hash | Aggregated At | Aggregated Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:31:38 UTC | 1m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:29:48 UTC | 3m 1s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:27:38 UTC | 5m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:25:38 UTC | 7m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:23:38 UTC | 9m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:21:38 UTC | 11m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:19:38 UTC | 13m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:17:38 UTC | 15m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:15:38 UTC | 17m 11s ago | ||
| ❌ | ❌ ERROR | E221: Protocol Error(s): | Sat, 23 May 2026 19:13:38 UTC | 19m 11s ago | ||
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 347d 5h 26m 58s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1749564351347 |
| Reported At | |
| Number | 111308441 |
| Hash | 0x0005...d8e5bb |
| Timestamp | 1749564347 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.99 / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | 1.01 / N/A |
| Agreement | 2 of 3 ❌ |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 1m 11s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779564698929 |
| Reported At | |
| Message | E221: Protocol Error(s): |
| Agreement | 3 of 3 ❌ |
Latest report by region
| Region | Success | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At |
|---|---|---|---|---|---|---|
| sin-do | ❌ | E221: Protocol Error(s): | 55 | 1779564698855 | ||
| ash-hz | ❌ | E221: Protocol Error(s): | 13 | 1779564698751 | ||
| fsn-hz | ❌ | E221: Protocol Error(s): | 29 | 1779564698708 | ||
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Has Indexing Errors | false | 347d 5h 26m 58s ago |
| Deployment | QmPJbGjktGa7c4UYWXvDRajPxpuJBSZxeQK5siNT3VpthP | 347d 5h 26m 58s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Indexer Healthy | E221: Protocol Error(s): | 1m 11s ago |
| Deployment | E221: Protocol Error(s): | 1m 11s ago |
Meta Changes
| When | Ago | Property | Duration | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Thu Apr 10 2025 18:44:40 GMT+0200 (Central European Summer Time) | 1y 43d 2h 48m 9s ago | hasIndexingErrors | ∞ | false | |
| Thu Apr 10 2025 18:44:40 GMT+0200 (Central European Summer Time) | 1y 43d 2h 48m 9s ago | deployment | ∞ | QmPJbGjktGa7c4UYWXvDRajPxpuJBSZxeQK5siNT3VpthP |