RPC Endpoint Details
| EndpointID: | 534c27d0f5e1fce8 |
|---|---|
| Name | Radiant Subgraph 2 |
| URL | https://gateway-arbitrum.network.thegraph.com/api/e922e3f7dc85080ff0a1b15249f6dedf/subgraphs/id/E1UTUGaNbTb4XbEYoupJZ5hU62hW9CnadKTXLRSP2hM |
| Protocol | subgraph |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 120 seconds |
| Query Interval Meta | 600 seconds |
| Config Updated At | Thu, 27 Mar 2025 02:55:26 UTC |
Current Status (Aggregated)
| Status | ✅ UP |
|---|---|
| Reported At | |
| Reported At | 1779564819140 |
| Reported Ago | 1m 48s ago |
| Latest Block* | 465937464 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 4.03 / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | 0.25 / N/A |
| Agreement | 2 of 3 ✅ |
* - the latest successfully reported value
RPC Node Status
Latest Node Status Changes
| When | Timestamp | Ago | Duration | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Wed, 20 May 2026 19:59:38 UTC | 1779307178867 | 2d 23h 35m 49s ago | 4m | CATCHING_UP | UP |
| Wed, 20 May 2026 19:55:38 UTC | 1779306938518 | 2d 23h 39m 49s ago | 1164h 49m 11s | UP | CATCHING_UP |
| Thu, 02 Apr 2026 07:06:26 UTC | 1775113586647 | 51d 12h 29m 1s ago | 4m 19s | CATCHING_UP | UP |
| Thu, 02 Apr 2026 07:02:07 UTC | 1775113327448 | 51d 12h 33m 20s ago | 1h 22m 51s | UP | CATCHING_UP |
| Thu, 02 Apr 2026 05:39:16 UTC | 1775108356419 | 51d 13h 56m 11s ago | 9m 5s | CATCHING_UP | UP |
| Thu, 02 Apr 2026 05:30:11 UTC | 1775107811343 | 51d 14h 5m 16s ago | 33m 32s | UP | CATCHING_UP |
| Thu, 02 Apr 2026 04:56:38 UTC | 1775105798507 | 51d 14h 38m 49s ago | 1m 49s | STUCK | UP |
| Thu, 02 Apr 2026 04:54:49 UTC | 1775105689358 | 51d 14h 40m 38s ago | 58h 22m 47s | UP | STUCK |
| Mon, 30 Mar 2026 18:32:01 UTC | 1774895521646 | 54d 1h 3m 26s ago | 2m | CATCHING_UP | UP |
| Mon, 30 Mar 2026 18:30:01 UTC | 1774895401591 | 54d 1h 5m 26s ago | 13h 31m 59s | UP | CATCHING_UP |
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Status | Number | Timestamp | Hash | Aggregated At | Aggregated Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ✅ | ✅ UP | 465937464 | 1779564818000 | 0x6edc...d04545 | Sat, 23 May 2026 19:33:39 UTC | 1m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465936986 | 1779564698000 | 0x50f8...6367bf | Sat, 23 May 2026 19:31:39 UTC | 3m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465936471 | 1779564569000 | 0x2eeb...7a51af | Sat, 23 May 2026 19:29:48 UTC | 5m 39s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465936021 | 1779564458000 | 0x59cd...267b12 | Sat, 23 May 2026 19:27:39 UTC | 7m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465935520 | 1779564333000 | 0x5422...64424b | Sat, 23 May 2026 19:25:39 UTC | 9m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465935063 | 1779564218000 | 0x08cc...557410 | Sat, 23 May 2026 19:23:39 UTC | 11m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465934563 | 1779564094000 | 0xaffd...0f2320 | Sat, 23 May 2026 19:21:39 UTC | 13m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465934103 | 1779563978000 | 0xfb02...ecf159 | Sat, 23 May 2026 19:19:39 UTC | 15m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465933624 | 1779563858000 | 0x89fa...62d1fe | Sat, 23 May 2026 19:17:39 UTC | 17m 48s ago |
| ✅ | ✅ UP | 465933116 | 1779563733000 | 0x0d95...4095b0 | Sat, 23 May 2026 19:15:39 UTC | 19m 48s ago |
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 1m 48s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779564819140 |
| Reported At | |
| Number | 465937464 |
| Hash | 0x6edc...d04545 |
| Timestamp | 1779564818 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 4.03 / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | 0.25 / N/A |
| Agreement | 2 of 3 ❌ |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 2d 7h 19m 44s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779365743412 |
| Reported At | |
| Message | E7: Response timeout (5 seconds max.) |
| Agreement | 2 of 3 ❌ |
Latest report by region
| Region | Success | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At |
|---|---|---|---|---|---|---|
| sin-do | ✅ | 465937465 | 1779564818 | 0x6a0e...ad8b1b | 277 | 1779564819078 |
| ash-hz | ✅ | 465937464 | 1779564818 | 0x6edc...d04545 | 86 | 1779564818824 |
| fsn-hz | ✅ | 465937464 | 1779564818 | 0x6edc...d04545 | 135 | 1779564818814 |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Has Indexing Errors | false | 1m 48s ago |
| Deployment | QmZyzWmmPbNE6GqNCK4DXhtkPD8mf6o1risZKsEm5ex1iS | 1m 48s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Indexer Healthy | E7: Response timeout (5 seconds max.) | 2d 7h 19m 44s ago |
| Deployment | E7: Response timeout (5 seconds max.) | 2d 7h 19m 44s ago |
Meta Changes
| When | Ago | Property | Duration | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Thu Oct 02 2025 03:31:15 GMT+0200 (Central European Summer Time) | 233d 18h 4m 12s ago | deployment | 4534h 35m 46s | QmQDaV6Tnkp4YZ4TTJuxQooScLVmzn66KQq8LBj7pfvxh8 | QmZyzWmmPbNE6GqNCK4DXhtkPD8mf6o1risZKsEm5ex1iS |
| Thu Mar 27 2025 03:55:28 GMT+0100 (Central European Standard Time) | 1y 57d 16h 39m 59s ago | hasIndexingErrors | ∞ | false | |
| Thu Mar 27 2025 03:55:28 GMT+0100 (Central European Standard Time) | 1y 57d 16h 39m 59s ago | deployment | ∞ | QmQDaV6Tnkp4YZ4TTJuxQooScLVmzn66KQq8LBj7pfvxh8 |