RPC Endpoint Regional Details
| Region | sin-do |
|---|---|
| EndpointID: | 1dba1fca20af58c1 |
| Name | Compound Scroll |
| URL | https://node-provider.compound.finance/scroll-mainnet |
| Protocol | ethereum_v1 |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 30 seconds |
| Query Interval Meta | 300 seconds |
| Config Updated At | Sun, 10 Nov 2024 07:29:43 UTC |
| Chain | Scroll Mainnet / chain_id: 534352 |
|---|
Current Status
| Success | ❌ |
|---|---|
| Report Created At | |
| Report Created At | 1779566353167 |
| Report Created Ago | 1m 52s ago |
| Latest Block* | 33548376 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.10 / 1.00 |
| S/block (avg./ref.)* | 9.95 / 1 |
| Client Version* | Geth/v5.10.2-mainnet/linux-amd64/go1.22.12 |
| ChainId* | 534352 |
| Peer Count* | 16 |
| Is Syncing* | false |
* - the latest successfully reported value
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 21d 22h 38m 36s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1777670548697 |
| Reported At | |
| Number | 33548376 |
| Hash | 0xe134...ea8ccc |
| Timestamp | 1777670541 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | 0.10 / 1.00 |
| S/block (avg./ref.)* | 9.95 / 1 |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 1m 52s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779566353167 |
| Reported At | |
| Message | E302: Non-200 HTTP Status: 503: Service Unavailable |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Chain ID | 534352 | 1m 24s ago |
| Client Version | Geth/v5.10.2-mainnet/linux-amd64/go1.22.12 | 21d 22h 41m 28s ago |
| Is Syncing | false | 21d 22h 41m 27s ago |
| Peer Count | 16 | 21d 22h 41m 28s ago |
| Exposed Accounts | Count: 0 | 21d 22h 41m 27s ago |
| DNS | A: 2, AAAA: 2, NS: 2, HTTPS: 6 | 6m 20s ago |
| TLS/SSL | US, Google Trust Services, WE1, f69446...bb56d6 | 1m 59s ago |
| Response Headers | Allowed Origins: "<unknown>", 4 other headers | 6m 20s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| ChainId | E205: Request Timeout | 1h 11m 20s ago |
| Client Version | E302: Non-200 HTTP Status: 503: Service Unavailable | 6m 23s ago |
| Is Syncing | E302: Non-200 HTTP Status: 503: Service Unavailable | 6m 22s ago |
| Peer Count | E302: Non-200 HTTP Status: 503: Service Unavailable | 6m 23s ago |
| Exposed Accounts | E302: Non-200 HTTP Status: 503: Service Unavailable | 6m 21s ago |
| DNS | E274: DNS Protocol Error | 1h 11m 17s ago |
| TLS/SSL | E234: TLS Handshake Failed | 1d 6h 35s ago |
| Response Headers | E221: Response Timeout | 16m 15s ago |
