RPC Endpoint Regional Details
| Region | sin-do |
|---|---|
| EndpointID: | 5894f7777fda18df |
| Name | Monad Subgraph |
| Bundle | monad-testnet |
| URL | https://api.goldsky.com/api/public/project_clsljw95chutg01w45cio46j0/subgraphs/v2-core-subgraph-monad-testnet/v1.0.5/gn |
| Protocol | subgraph |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 120 seconds |
| Query Interval Meta | 900 seconds |
| Config Updated At | Sat, 12 Apr 2025 08:08:10 UTC |
Current Status
| Success | ❌ |
|---|---|
| Report Created At | |
| Report Created At | 1779566019026 |
| Report Created Ago | 1m 15s ago |
| Latest Block* | 19204918 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
* - the latest successfully reported value
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At | Sent Back Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 217 | Sat, 23 May 2026 19:53:39 UTC | 1m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 196 | Sat, 23 May 2026 19:51:39 UTC | 3m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 200 | Sat, 23 May 2026 19:49:39 UTC | 5m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 212 | Sat, 23 May 2026 19:47:39 UTC | 7m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 570 | Sat, 23 May 2026 19:45:39 UTC | 9m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 200 | Sat, 23 May 2026 19:43:39 UTC | 11m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 195 | Sat, 23 May 2026 19:41:39 UTC | 13m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 205 | Sat, 23 May 2026 19:39:39 UTC | 15m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 193 | Sat, 23 May 2026 19:37:38 UTC | 17m 15s ago | ||
| ❌ | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 208 | Sat, 23 May 2026 19:35:39 UTC | 19m 15s ago | ||
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 358d 16h 1m 13s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1748577221808 |
| Reported At | |
| Number | 19204918 |
| Hash | 0x90ec...e91bde |
| Timestamp | 1748577216 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 1m 15s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779566019026 |
| Reported At | |
| Message | E15: HTTP Error: 404: Not Found |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Has Indexing Errors | false | 358d 16h 1m 13s ago |
| Deployment | QmSGD4M95fcrPsRvRQ6KrKjKp44vaRo1pYuNZxnD4D532G | 358d 16h 1m 13s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Indexer Healthy | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 1m 15s ago |
| Deployment | E15: HTTP Error: 404: Not Found | 1m 15s ago |