RPC Endpoint Regional Details
| Region | sin-do |
|---|---|
| EndpointID: | 73bcceb0a96d0eb3 |
| Name | Core RPC |
| Bundle | core |
| URL | https://core.public.infstones.com/ |
| Protocol | ethereum_v1 |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 60 seconds |
| Query Interval Meta | 600 seconds |
| Config Updated At | Thu, 03 Apr 2025 11:54:22 UTC |
Current Status
| Success | ❌ |
|---|---|
| Report Created At | |
| Report Created At | 1779566427356 |
| Report Created Ago | 9m 44s ago |
| Latest Block* | 23810679 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| Client Version* | Geth/v1.0.14-afb8bd3f/linux-amd64/go1.22.11 |
| ChainId* | 1116 |
| Peer Count* | 30 |
| Is Syncing* | false |
* - the latest successfully reported value
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At | Sent Back Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ❌ | E205: Request Timeout | 40809 | Sat, 23 May 2026 20:00:27 UTC | 9m 44s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 238 | Sat, 23 May 2026 19:58:40 UTC | 11m 31s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 249 | Sat, 23 May 2026 19:57:40 UTC | 12m 31s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 312 | Sat, 23 May 2026 19:56:40 UTC | 13m 30s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 252 | Sat, 23 May 2026 19:55:40 UTC | 14m 31s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 746 | Sat, 23 May 2026 19:54:41 UTC | 15m 30s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 1069 | Sat, 23 May 2026 19:53:41 UTC | 16m 30s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 260 | Sat, 23 May 2026 19:52:40 UTC | 17m 31s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 253 | Sat, 23 May 2026 19:51:40 UTC | 18m 31s ago | ||
| ❌ | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 493 | Sat, 23 May 2026 19:50:41 UTC | 19m 30s ago | ||
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 1y 38d 3h 21m ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1744735750823 |
| Reported At | |
| Number | 23810679 |
| Hash | 0x2614...a790de |
| Timestamp | 1744735750 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 9m 44s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779566427356 |
| Reported At | |
| Message | E205: Request Timeout |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Chain ID | 1116 | 1y 38d 3h 27m 1s ago |
| Client Version | Geth/v1.0.14-afb8bd3f/linux-amd64/go1.22.11 | 1y 38d 3h 27m ago |
| Is Syncing | false | 1y 38d 3h 26m 59s ago |
| Peer Count | 30 | 1y 38d 3h 26m 58s ago |
| Exposed Accounts | Count: 1 | 1y 38d 3h 26m 57s ago |
| DNS | A: 2, AAAA: 2, NS: 2, HTTPS: 6 | 20m 20s ago |
| TLS/SSL | US, Google Trust Services, WE1, 96ae68...beb3b4 | 11m 6s ago |
| Response Headers | 3 headers | 1h 25s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| ChainId | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 10m 30s ago |
| Client Version | E205: Request Timeout | 9m 43s ago |
| Is Syncing | E205: Request Timeout | 10m 25s ago |
| Peer Count | E302: Non-200 HTTP Status: 521 | 8m 39s ago |
| Exposed Accounts | E205: Request Timeout | 9m 22s ago |
| DNS | E274: DNS Protocol Error | 1h 40m 22s ago |
| TLS/SSL | E234: TLS Handshake Failed | 1d 6h 10m 3s ago |
| Response Headers | E221: Response Timeout | 9m 1s ago |