RPC Endpoint Regional Details
| Region | ash-hz |
|---|---|
| EndpointID: | 5ea14657539cbbd6 |
| Name | Fantom Subgraph \#1 |
| Bundle | fantom |
| URL | https://gateway-arbitrum.network.thegraph.com/api/69161e1b3d98c04eaac0159a71bed889/subgraphs/id/6WBxx3gYia4oCLsYMFTZs6HLEnEqVMdpeZDCABnM1tj2 |
| Protocol | subgraph |
| Assert Chain ID | ❌ NO |
| Query Interval Latest Blocks | 120 seconds |
| Query Interval Meta | 900 seconds |
| Config Updated At | Thu, 10 Apr 2025 16:44:38 UTC |
Current Status
| Success | ❌ |
|---|---|
| Report Created At | |
| Report Created At | 1779566018784 |
| Report Created Ago | 1m 56s ago |
| Latest Block* | 91139450 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
* - the latest successfully reported value
Latest Block Details
Latest Block 10 Latest Reports
| Up | Number | Timestamp | Hash | RoundTrip ms. | Sent Back At | Sent Back Ago |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 48 | Sat, 23 May 2026 19:53:38 UTC | 1m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 14 | Sat, 23 May 2026 19:51:38 UTC | 3m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 14 | Sat, 23 May 2026 19:49:38 UTC | 5m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 46 | Sat, 23 May 2026 19:47:38 UTC | 7m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 44 | Sat, 23 May 2026 19:45:38 UTC | 9m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 44 | Sat, 23 May 2026 19:43:38 UTC | 11m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 14 | Sat, 23 May 2026 19:41:38 UTC | 13m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 13 | Sat, 23 May 2026 19:39:38 UTC | 15m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 48 | Sat, 23 May 2026 19:37:38 UTC | 17m 56s ago | ||
| ❌ | E221: Protocol Error(s): | 47 | Sat, 23 May 2026 19:35:38 UTC | 19m 56s ago | ||
✅ Latest Successful Block Report
| Reported Ago | 1y 41d 22h 25m 17s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1744407018270 |
| Reported At | |
| Number | 91139450 |
| Hash | 0x0004...67fc86 |
| Timestamp | 1725867912 |
| Blocks/s (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
| S/block (avg./ref.)* | ∞ / N/A |
❌ Latest Failed Block Report
| Reported Ago | 1m 56s ago |
|---|---|
| Reported Timestamp | 1779566018784 |
| Reported At | |
| Message | E221: Protocol Error(s): |
Meta Details
✅ Latest successful meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Has Indexing Errors | false | 1y 41d 22h 25m 17s ago |
| Deployment | QmUUasgZq8kPC2pKR1zWjgSd8wjCh8yNSdD9JzT3VKtmVc | 1y 41d 22h 25m 17s ago |
❌ Latest failed meta
| Action | Value | Reported Ago |
|---|---|---|
| Indexer Healthy | E221: Protocol Error(s): | 1m 56s ago |
| Deployment | E221: Protocol Error(s): | 1m 56s ago |